Instrukcja kancelaryjna 2011 pdf




















W sytuacji, o ktrej mowa w ust. Jeeli sprawa zostaa zaatwiona ustnie, a nie wynika to z treci przesyki lub treci dekretacji, prowadzcy spraw: 1 sporzdza notatk opisujc sposb zaatwienia sprawy; 2 umieszcza przesyk wraz z notatk w aktach sprawy; 3 wpisuje do spisu spraw dat ostatecznego zaatwienia sprawy. W trakcie zaatwiania sprawy docza si do akt sprawy w szczeglnoci: 1 przesyki zarejestrowane w rejestrach przesyek wpywajcych i wychodzcych; 2 notatki subowe z rozmw przeprowadzonych z interesantami lub z czynnoci dokonanych poza siedzib podmiotu, jeeli nie jest dla nich przewidziana forma protokou; 3 pisma przesane za pomoc telefaksu; 4 wydruki treci naturalnych dokumentw elektronicznych, o ktrych mowa w 44 ust.

Akceptacja moe by jednostopniowa lub wielostopniowa. Akceptacja wielostopniowa polega na wstpnym zaakceptowaniu pisma przez kolejne nieupowanione do podpisania pisma osoby, a do ostatecznego zaakceptowania pisma przez osob upowanion do jego podpisania. Przekazanie projektw pism do akceptacji moe nastpi: 1 w postaci papierowej albo 2 w postaci elektronicznej.

Wybr trybu przekazania projektw pism do akceptacji okrela w zalenoci od stopnia akceptacji odpowiednio kierownik komrki organizacyjnej lub kierownik podmiotu. Jeeli projekt pisma przedstawiony do akceptacji nie wymaga poprawek, akceptujcy podpisuje pismo w dwch egzemplarzach jeden przeznaczony do wysyki, a drugi do wczenia do akt sprawy , chyba e jest wymagana wiksza liczba egzemplarzy.

Jeeli projekt pisma przedstawiony do akceptacji wymaga poprawek, akceptujcy udziela prowadzcemu spraw wskazwek dotyczcych niezbdnych poprawek: 1 nanoszc odpowiednie adnotacje i poprawki bezporednio na projekcie pisma; 2 ustnie. W przypadku gdy projekt pisma jest przedstawiony do akceptacji w postaci elektronicznej, akceptujcy lub inna osoba na jego polecenie moe dokona bezporednio niezbdnych poprawek i sporzdzi dwa egzemplarze pisma, o ktrych mowa w ust.

Projekty pism przeznaczone do wysyki za pomoc rodkw komunikacji elektronicznej przedstawia si do podpisu wycznie w postaci elektronicznej. W przypadku pisma przeznaczonego do wysyki w postaci elektronicznej podpisujcy: 1 podpisuje elektronicznie pismo w postaci elektronicznej; 2 podpisuje odrcznie wydrukowan tre pisma w postaci elektronicznej egzemplarz przeznaczony do wczenia do akt sprawy.

Pisma na noniku papierowym s wysyane przez punkt kancelaryjny. Pisma przeznaczone do wysyki w postaci elektronicznej mog by wysyane automatycznie, po ich podpisaniu podpisem elektronicznym. Na egzemplarzu pisma przeznaczonym do wczenia do akt sprawy zamieszcza si informacj co do sposobu wysyki na przykad list polecony, list priorytetowy, dorczenie elektroniczne oraz potwierdzenie dokonania wysania przesyki lub jej osobistego dorczenia.

Prowadzcy spraw wcza do akt sprawy podpisany egzemplarz pisma wychodzcego przeznaczony do wczenia do akt sprawy. Prowadzi si rejestr przesyek wychodzcych na noniku papierowym lub w postaci elektronicznej, zawierajcy w szczeglnoci nastpujce informacje: 1 liczb porzdkow; 2 dat przekazania wysyki do adresatw lub operatorowi pocztowemu; 3 nazw podmiotu, do ktrego wysyano przesyk; w przypadku przesyek kierowanych do wielu podmiotw dopuszcza si nadanie nazwy zbiorowej charakteryzujcej cznie adresatw na przykad urzdy gmin, szkoy podstawowe ; 4 znak sprawy wysyanego pisma; 5 sposb przekazania przesyki na przykad list zwyky, polecony, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, faks, poczta elektroniczna, ESP.

Rejestr przesyek wychodzcych prowadzony w postaci elektronicznej umoliwia: 1 sortowanie listy przesyek wychodzcych wedug informacji, o ktrych mowa w ust. Kada teczka aktowa zawierajca dokumentacj spraw zakoczonych powinna by opisana. Opis umieszczony na okadce teczki aktowej skada si z nastpujcych elementw: penej nazwy podmiotu oraz penej nazwy komrki organizacyjnej - na rodku u gry; czci znaku sprawy, to jest oznaczenia komrki organizacyjnej i symbolu klasyfikacyjnego z wykazu akt, a w przypadku, o ktrym mowa w 5 ust.

W przypadku teczek aktowych, o ktrych mowa w ust. Teczki aktowe przechowuje si w komrkach organizacyjnych przez dwa lata, liczc od. Po upywie tego okresu teczki aktowe przekazuje si do archiwum zakadowego, w trybie i na warunkach okrelonych w instrukcji archiwalnej. Dokumentacj spraw zakoczonych niezbdn do biecej pracy mona pozostawi w komrce organizacyjnej wycznie na zasadzie jej wypoyczenia z archiwum zakadowego.

Wewntrz teczki aktowej akta spraw zakoczonych powinny by uoone w kolejnoci spisu spraw, poczwszy od numeru 1 na grze teczki, a w obrbie spraw - chronologicznie. W przypadku wyjcia akt sprawy z teczki aktowej naley w ich miejsce woy kart zastpcz. Powinna ona zawiera: znak sprawy, jej przedmiot, nazw komrki organizacyjnej lub nazwisko pracownika wypoyczajcego akta, lub nazw i adres jednostki organizacyjnej, do ktrej akta sprawy wysano, oraz termin zwrotu.

Dopuszcza si wykonanie kopii wyjmowanych akt sprawy. Rozdzia 4 Postpowanie z dokumentacj w przypadku ustania dziaalnoci podmiotu lub jego reorganizacji W przypadku gdy jest wszczynane postpowanie zmierzajce do ustania dziaalnoci podmiotu lub do jego reorganizacji, prowadzcej do powstania nowego podmiotu, kierownik podmiotu zawiadamia o tym fakcie dyrektora waciwego archiwum pastwowego. W przypadku przejcia czci lub caoci zada zreorganizowanej komrki organizacyjnej przez inn komrk kierownik komrki zreorganizowanej przekazuje protokolarnie kierownikowi komrki przejmujcej zadania dokumentacj spraw niezakoczonych.

Protok otrzymuje do wiadomoci archiwum zakadowe. Komrka organizacyjna, ktra przeja dokumentacj spraw niezakoczonych, dokonuje ich ponownego zarejestrowania, zgodnie z odpowiednio 28 ust. Pozostaa dokumentacja jest przekazywana niezwocznie do archiwum zakadowego, w trybie i na warunkach, o ktrych mowa w instrukcji archiwalnej. Zacznik Nr 1 A - Struktura metadanych opisujcych przesyk wpywajc zestaw minimalny Lp.

Oznaczenie podmiotu odpowiedzialnego za tre przesyki, w tym: nazwa podmiotu niebdcego osob fizyczn. Data i czas wykonania rejestracji dokumentu w systemie EZD zapisywana automatycznie.

Oznaczenie rodzaju dokumentu na podstawie zdefiniowanego i zatwierdzonego sownika rodzajw dokumentw na przykad pismo, faktura, wniosek, skarga, nota ksigowa, umowa, opinia, notatka itd. Nadany automatycznie unikatowy w caym systemie EZD identyfikator dokumentu. Tytu - zwize okrelenie odnoszce si do treci tekst dokumentu na przykad sprawozdanie z przygotowa do Euro , projekt instrukcji kancelaryjnej, notatka z wyjazdu do Brukseli, faktura za wywz nieczystoci Dostp - okrelenie dostpu.

Uwagi - dodatkowe informacje dotyczce rejestrowanej tekst przesyki wpywajcej na przykad skan tylko 1 strona - razem ponad stron, zacznik - kalendarz w formacie wikszym ni A3, zaczona pyta CD zapisane MB, zaczony film na pycie DVD. Typ wg Dublin Core Metadata Initiative. Sposb dostarczenia na podstawie zdefiniowanego i tekst zatwierdzonego sownika na przykad list zwyky, list polecony, goniec, poczta elektroniczna, elektroniczna skrzynka podawcza itd.

B - Struktura metadanych opisujcych przesyk wychodzc zestaw minimalny Lp. Tytu - zwize okrelenie odnoszce si do treci tekst dokumentu na przykad sprawozdanie z przygotowa do Euro , projekt instrukcji kancelaryjnej, notatka z wyjazdu do Brukseli, faktura za wywz nieczystoci. Sposb wysyki na podstawie zdefiniowanego i tekst zatwierdzonego sownika na przykad list zwyky, list polecony, goniec, poczta elektroniczna, elektroniczna skrzynka podawcza itd.

C - Struktura metadanych opisujcych elementy akt sprawy niebdce przesykami zestaw minimalny Lp. Oznaczenie rodzaju dokumentu na podstawie zdefiniowanego i zatwierdzonego sownika rodzajw dokumentw na przykad pismo, notatka, opinia, prezentacja itd. D - Struktura metadanych opisujcych spraw zestaw minimalny Lp.

Data i czas ostatniego elementu akt sprawy data i czas w formacie wymagane w zapisywana automatycznie najpniejsza z dat spord RRRR-MM-DD, gdzie RRRR momencie dat wymienionych w czciach A, B lub C zacznika to cztery cyfry roku, eksportu MM to dwie cyfry danych do miesica, DD to dwie paczki cyfry dnia, na przykad archiwalnej, o ktrej mowa w przepisach wydanych na podstawie art. Tytu - zwize okrelenie odnoszce si do treci sprawy na przykad przygotowanie projektu instrukcji kancelaryjnej, wyjazd do Brukseli na Wymagalno elementu metadanych oznacza obowizek jego okrelenia, jeeli to okrelenie jest moliwe.

To znaczy, e kolor nie ma znaczenia dla zrozumienia treci, na przykad gdy cay tekst jest w jednym kolorze, a jedynie nagwki, stopki, piecztki, podpisy itp. Na przykad fragmenty istotne dla zrozumienia treci s wyrnione kolorem, tekst zawiera kolorowe rysunki itp.

Podzia terytorialny, organizacja, zarzdzanie jakoci, herby, flagi, emblematy, insygnia lub inne symbole. Udzia gminy w tworzeniu i dziaalnoci innych jednostek organizacyjnych oraz nadzr wacicielski gminy. Wspdziaanie gminy z innymi jednostkami organizacyjnymi w kraju i za granic Programy i projekty wspfinansowane ze rodkw zewntrznych, w tym Unii Europejskiej Reprezentacja i promowanie gminy.

Strategie, programy, planowanie, sprawozdawczo i analizy dotyczce dziaalnoci gminy oraz jej jednostek organizacyjnych.

Gospodarka komunalna Gospodarowanie budynkami, mieszkaniami i lokalami Drogownictwo i system komunikacyjny Wspieranie gospodarki i rynku pracy Ochrona praw konsumenckich. Symbole klasyfikacyjne I 1.

Komisje, zespoy i inne organy kolegialne rady gminy Powoywanie i organizacja pracy komisji, zespow i innych organw kolegialnych rady gminy.

Organy uchwaodawcze jednostek pomocniczych gminy Organizacja pracy organw uchwaodawczych jednostek pomocniczych gminy. Modzieowa rada gminy i inne rady utworzone przez rad gminy Wybory do modzieowej rady gminy Prace modzieowej rady gminy. Wjt burmistrz, prezydent jako organ gminy Zbir zarzdze, ogosze i obwieszcze wjta burmistrza, prezydenta miasta jako organu gminy.

W tym ich rejestry; przy czym sprawy ich publikowania i badania zgodnoci z prawem przy klasach Dziaania interwencyjne organw administracji rzdowej w ramach nadzoru nad organami gminy. Podzia terytorialny, organizacja, zarzdzanie jakoci, herby, flagi, emblematy, insygnia lub inne symbole Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce dziaa w zakresie podziau terytorialnego, organizacji, ustalania herbw, flag, emblematw, insygniw lub innych symboli. Podzia terytorialny Tworzenie, czenie i znoszenie jednostek podziau terytorialnego oraz zmiany ich granic.

Organizacja gminy Statut gminy i jego zmiany, statuty jednostek pomocniczych oraz inne sprawy z zakresu ich organizacji.

Herby, flagi, emblematy, insygnia, odznaczenia, medale lub inne symbole gminy i jej jednostek. Udzia gminy w tworzeniu i dziaalnoci innych jednostek organizacyjnych oraz nadzr wacicielski gminy Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce udziau gminy w tworzeniu i dziaalnoci innych jednostek oraz nadzoru wacicielskiego gminy. Udzia gminy w tworzeniu zwizkw midzygminnych, stowarzysze lub porozumie oraz ich organizacja i zmiany. Monitorowanie przez gmin dziaalnoci zwizkw midzygminnych i stowarzysze oraz sposobu funkcjonowania porozumie.

Nadzr wacicielski gminy Tworzenie przez gmin spek i fundacji oraz ich likwidowanie. Wspdziaanie gminy z innymi jednostkami organizacyjnymi w kraju i za granic Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce wspdziaania gminy z innymi jednostkami organizacyjnymi. Zawieranie i realizacja porozumie gminy z organami administracji pastwowej lub samorzdowej.

Nawizywanie kontaktw i okrelanie zakresu wspdziaania gminy i jej jednostek organizacyjnych z innymi podmiotami lub jednostkami organizacyjnymi na gruncie krajowym.

Dziaalno gminy w sprawach zagranicznych Programowanie, okrelanie strategii i planw w zakresie wspdziaania z partnerami zagranicznymi. Zjazdy, konferencje, seminaria, sympozja, fora Wasne zjazdy, konferencje, seminaria, sympozja, fora. Programy i projekty wspfinansowane ze rodkw zewntrznych, w tym Unii Europejskiej Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu programw i projektw finansowanych ze rodkw zewntrznych.

Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne w zakresie reprezentacji i promowania gminy Honorowe obywatelstwo gminy. Promocja gminy w kraju i za granic Strategie, programy i plany promocji gminy. Techniczne wykonanie materiaw promocyjnych i wydawnictw oraz ich rozpowszechnianie.

Strategie, programy, planowanie, sprawozdawczo i analizy dotyczce dziaalnoci gminy oraz jej jednostek organizacyjnych Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce strategii, programw, planowania, sprawozdawczoci i analiz z dziaalnoci gminy oraz jej jednostek organizacyjnych. Informacje o charakterze analitycznym i sprawozdawczym dla innych podmiotw i jednostek organizacyjnych. Prowadzenie spraw sdowych Prowadzenie spraw sdowych przed sdami powszechnymi. Gremia kolegialne urzdu i udzia przedstawicieli urzdu w obcych gremiach Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu informatyzacji.

Eksploatacja systemw teleinformatycznych i oprogramowania Organizacja prac eksploatacyjnych systemw teleinformatycznych i. Kady rodzaj aktw grupuje si oddzielnie na kady rok kalendarzowy. Zaoenie i prowadzenie sprawy w zwizku z przygotowywaniem danego aktu nastpuje we waciwych klasach wykazu akt odpowiadajcych merytorycznie zakresowi danego aktu.

Ochrona i udostpnianie informacji ustawowo chronionych oraz informacji publicznej Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu ochrony i udostpniania informacji ustawowo chronionych oraz informacji publicznej.

Informacje niejawne Organizacja systemu ochrony informacji niejawnych oraz wykazu tych informacji dla poszczeglnych klauzul. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu skarg, wnioskw, petycji oraz postulatw i inicjatyw obywateli Skargi i wnioski Skargi i wnioski zaatwiane bezporednio w tym na jednostki podlege Skargi i wnioski przekazane do zaatwienia wedug waciwoci.

Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu obsugi kancelaryjnej, archiwalnej i bibliotecznej. Obsuga kancelaryjna Urzdzenia do rejestracji i monitorowania obiegu przesyek i pism Opracowywanie lub wdraanie wzorw formularzy oraz ich wykazy Ewidencja drukw cisego zarachowania.

Obsuga kancelaryjna dokumentacji zawierajcej informacje niejawne Rejestr teczek rejestr klas kocowych. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu nadzoru, kontroli, audytu, szacowania ryzyka dla realizacji zada Kontrole Kontrole zewntrzne w podmiotach. Regulacje oraz wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu spraw kadrowych i administracyjnych Regulacje oraz wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z.

Regulacje oraz wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu spraw administracyjnych Wasne regulacje, ich projekty oraz wyjanienia, interpretacje, opinie w sprawach administracyjnych Otrzymane od organw i jednostek zewntrznych regulacje, wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu spraw administracyjnych.

Nawizywanie, przebieg i rozwizywanie stosunku pracy oraz innych form zatrudnienia w imieniu organw gminy i kierownikw podmiotw Prace zlecone umowy cywilnoprawne Prace zlecone ze skadk na ubezpieczenie spoeczne. Warunki szkodliwe i choroby zawodowe Warunki szkodliwe Rejestr warunkw szkodliwych Choroby zawodowe. Szkolenie i doskonalenie zawodowe osb zatrudnionych, sprawy socjalno-bytowe oraz ubezpieczenia spoeczne i opieka zdrowotna. Szkolenie i doskonalenie zawodowe osb zatrudnionych Ustalanie cieek rozwoju zawodowego dla osb zatrudnionych.

Sprawy socjalno-bytowe Sprawy socjalno-bytowe zaatwiane w ramach zakadowego funduszu wiadcze socjalnych. Administrowanie i eksploatowanie obiektw bdcych w dyspozycji urzdw i innych jednostek organizacyjnych gminy Administracja obiektami Przejmowanie obiektw na potrzeby urzdw i jednostek organizacyjnych gminy.

Eksploatacja budynkw i lokali przez urzdy i jednostki organizacyjne gminy Przygotowanie i realizacja remontw biecych budynkw, lokali i pomieszcze. Sprawy odszkodowa.

Okres przechowywania liczy si od daty wyganicia umowy. Obsuga materiaowa rodkw rzeczowych Magazynowanie rodkw trwaych i nietrwaych. Transport, czno, infrastruktura informatyczna i telekomunikacyjna Zakupy rodkw i usug transportowych, cznoci, pocztowych i kurierskich Ewidencja rodkw transportu.

Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu zamwie publicznych. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu planowania i realizacji budetu.

Finansowanie Finansowanie dziaalnoci urzdw i jednostek organizacyjnych gminy Finansowanie inwestycji Finansowanie remontw. Obsuga finansowa funduszy, rodkw dodatkowych, poyczek, kredytw, dochodw pozabudetowych Obsuga finansowa funduszy i rodkw dodatkowych.

Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu dochodw, podatkw, opat, egzekucji i windykacji Zobowizania podatkowe Planowanie dochodw z podatkw i opat oraz sprawozdawczo w tym zakresie Rejestry podatkowe, ewidencje i wykazy w tym zakresie. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu rachunkowoci, ksigowoci i obsugi kasowej Polityka rachunkowoci i plany kont.

Organizacja imprez kulturalnych, uroczystoci, obchodw Organizacja imprez, uroczystoci i obchodw staych oraz periodycznych. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu ochrony zabytkw.

Spoeczni opiekunowie zabytkw Opieka nad pomnikami i miejscami pamici Parki kulturowe. Prowadzenie ewidencji i rejestrw oraz dokumentacji jednostek organizacyjnych odpowiedzialnych za kultur fizyczn. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu turystyki i wypoczynku. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu systemu owiaty.

Szkoy niepubliczne Prowadzenie ewidencji szk niepublicznych Wspieranie szk niepublicznych. Organizacja i realizacja zada z zakresu nauczania i wychowania Realizacja obowizku nauki oraz sprawy rekrutacji do szk. Sprawy nauczycieli Realizacja i wykorzystanie funduszu wiadcze socjalnych nauczycieli Uzgodnienia ze zwizkami zawodowymi w sprawach dotyczcych nauczycieli. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce wyborw i referendw, spisw powszechnych.

Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu nadzoru nad stowarzyszeniami i fundacjami. Udostpnianie jednostkom zewntrznym i osobom fizycznym informacji dotyczcych dziaalnoci stowarzysze i fundacji. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce dziaalnoci organizacji.

Wsplne zespoy doradcze i opiniodawcze gminy i organizacji poytku publicznego. Wymiana informacji o kierunkach dziaalnoci organizacji poytku publicznego pomidzy gmin i tymi organizacjami. Oferty z wasnej inicjatywy organizacji poytku publicznego na realizacj zada z zakresu tej dziaalnoci. Realizacja zada z zakresu dziaalnoci poytku publicznego przez organizacje poytku publicznego. Przekazywanie do publicznej wiadomoci informacji, zawiadomie itp.

Udostpnianie danych i wydawanie zawiadcze z ewidencji ludnoci lub dokumentacji wydanych dowodw osobistych. Udostpnianie i wymiana danych i informacji z akt stanu cywilnego oraz ich zabezpieczanie Powiadamianie innych podmiotw i jednostek organizacyjnyc h o zmianach dokonywanych w aktach stanu cywilnego.

Rejestracja pojazdw, wydawanie uprawnie do kierowania pojazdami Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce rejestracji pojazdw i wydawania uprawnie do kierowania pojazdami. Udostpnianie danych i wydawanie zawiadcze w zakresie rejestracji pojazdw. Ewidencjonowan ie kierowcw Ewidencjonowan ie osb bez uprawnie do kierowania pojazdami Udostpnianie danych i wydawanie zawiadcze w zakresie uprawnie do kierowania pojazdami Orodki.

Rejestrowanie dziaalnoci przedsibiorc w prowadzcych orodki szkolenia kierowcw. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce bezpieczestwa ludnoci, spraw wojskowych i obronnych. BE5 Wspdziaanie z organizacjami zajmujcymi si organizowaniem i niesieniem pomocy i ratunku. Planowanie i prognozowanie dziaa w wypadku wystpienia zagroe miejscowych oraz ich analizowanie. Zapobieganie i reagowanie w sytuacjach nadzwyczajnych i kryzysowych Ochrona przeciwpoarow a i przeciwpowodzi owa.

Planowanie zabezpieczenia gminy przed powodzi oraz analizowanie zagroenia. Opracowywanie i uzgadnianie planw dziaania w zakresie obrony cywilnej. Przygotowanie publicznej i niepublicznej suby zdrowia na potrzeby obronne pastwa. Przygotowanie obiektw i drg o znaczeniu obronnym na potrzeby obronne pastwa. Nakadanie obowizku wiadcze osobistych na rzecz obronnoci i ich wykonywanie. Przeznaczanie nieruchomoci i rzeczy ruchomych na cele wiadcze na rzecz obronnoci oraz wykonywanie tych wiadcze.

Odszkodowania za utrat lub uszkodzenie oraz za szkody wynike z utrzymania przedmiotw wiadcze rzeczowych. Realizacja zada na rzecz wojsk sojuszniczych wynikajcych z obowizkw pastwagospodarza HNS.

Reklamowanie osb od obowizku penienia czynnej suby wojskowej w czasie ogoszenia mobilizacji i czasie wojny. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce ksztatowania i ochrony rodowiska. Wnioskowanie o ciganie za wykroczenia okrelone w przepisach prawa dotyczcych ochrony przyrody i rodowiska. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce gospodarowania zasobami.

Programy, projekty, analizy z zakresu gospodarowania zasobami przyrody. Przeznaczanie gruntw rolnych i lenych na cele nierolnicze i nielene. Profilaktyka weterynaryjna i upowszechniani e higieny pozyskiwania produktw zwierzcych. Ochrona lasw i gospodarka lena w lasach niestanowicyc h wasnoci Skarbu Pastwa Zezwalanie na przegradzanie sieciowymi rybackimi narzdziami poowowymi wd pyncych.

Zezwalanie na ustawianie sieciowych rybackich narzdzi poowowych na wodach rdldowych. Nakazy wykonania okrelonych czynnoci i zabiegw w zakresie ochron rolin. Wprowadzanie do rodowiska substancji lub energii, gospodarowanie odpadami oraz ochrona przed haasem Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce wprowadzania do rodowiska. Programy, projekty, analizy z zakresu wprowadzania do rodowiska substancji lub energii, gospodarowania odpadami oraz ochrony przed haasem.

Zgaszanie eksploatacji instalacji, ktrych uytkowanie nie wymaga pozwolenia. Pozwolenia zintegrowane w zakresie wprowadzania substancji lub energii do rodowiska. Wydawanie opinii w zakresie ochrony przed substancjami lub polami elektromagnety cznymi. Uczestnictwo w systemie handlu uprawnieniami do emisji i monitorowanie wielkoci emisji. Zezwalanie na prowadzenie odzyskiwania, unieszkodliwia nia, zbierania lub transportu.

Opiniowanie wnioskw o wydanie zezwole na prowadzenie odzyskiwania lub unieszkodliwia nia odpadw. Nakazy usunicia odpadw z miejsc nieprzeznaczon ych do ich skadowania lub magazynowania. Zezwolenia na midzynarodowe przemieszczani e odpadw oraz zezwolenia wstpne na prowadzenie instalacji, w ktrej prowadzone s procesy odzysku.

Decydowanie o dopuszczalnym poziomie haasu, w tym pozwolenia na emitowanie haasu do rodowiska. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce ochrony wd i gospodarowania wodami. Programy, projekty, analizy z zakresu ochrony wd i gospodarowania wodami. Ustalanie stref ochronnych urzdze pomiarowych pastwowej sieci hydrologicznometeorologiczn ej.

Zgaszanie instalacji wodnych, ktrych eksploatacja nie wymaga pozwolenia. Obserwacje terenw zagroonych ruchami masowymi ziemi oraz terenw, na ktrych wystpuj te ruchy. Uzgodnienia w odniesieniu do terenw zagroonych osuwaniem si mas ziemnych. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce gospodarowania zoami i kopalinami. Przyznawanie koncesji na poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin pospolitych. Opiniowanie koncesji na poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin pospolitych.

Koordynacja zamierze i wsppraca z innymi instytucjami w zakresie zapobiegania i likwidacji szkd. Ewidencja budynkw mieszkalnych zakwalifikowan ych do rozbirki na skutek szkd grniczych. Nadzr i kontrola nad prowadzeniem bada i sporzdzaniem dokumentacji geologicznej. Orzecznictwo w sprawach szkd powstaych w zwizku z robotami geologicznymi. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce geodezji i kartografii.

Nadzr nad pracami geodezyjnymi i kartograficzny mi oraz zlecanie prowadzenia prac geodezyjnych i kartograficzny ch. Planowanie i zagospodarowan ie przestrzenne oraz sprawy budownictwa Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce planowania i zagospodarowan ia przestrzennego oraz spraw budownictwa. Przeznaczenie terenw w miejscowym planie zagospodarowan ia przestrzennego. Okresowe oceny skutkw zmian w zagospodarowan iu przestrzennym wynikajcych z realizacji planu miejscowego.

Wydawanie wypisw, wyrysw, zawiadcze itp. Wstrzymywanie uytkowania terenu oraz przywracanie poprzedniego sposobu zagospodarowan ia. Pozwolenia na budow, przebudow i rozbudow obiektw budowlanych oraz zmiany sposobu uytkowania obiektw budowlanych lub ich czci. Zezwolenia na wejcie w teren ssiedniej nieruchomoci w celu wykonania niezbdnych robt budowlanych.

Zgaszanie zamiaru przystpienia do wykonywania robt budowlanych, rozbirki, zmiany sposobu uytkowania obiektu. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce gospodarowania nieruchomocia mi. Wykonywanie, ograniczanie, pozbawianie praw do nieruchomoci oraz zwrot nieruchomoci. Przekazywanie nieruchomoci do korzystania, w tym w dzieraw lub najem. Zezwolenia na zakadanie, przeprowadzani e i wykonanie na nieruchomocia ch urzdze technicznych.

Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu gospodarki komunalnej. Nadzorowanie i monitorowanie realizacji przekazanych zada z zakresu prowadzenia gospodarki komunalnej.

Utrzymanie, eksploatacja i zarzdzanie obiektami i urzdzeniami komunalnymi Ustalanie wysokoci opat za usugi komunalne oraz zatwierdzanie cennikw opat za usugi komunalne.

Zezwalanie na sprowadzanie zwok i szcztkw ludzkich zza granicy w celu ich pochowania. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu gospodarowania budynkami, mieszkaniami i lokalami. Zagadnienia oglne w zakresie gospodarowania budynkami, mieszkaniami i lokalami.

Wieloletnie programy gospodarowania mieszkaniowym i lokalowym zasobem gminy. Pozyskiwanie wsparcia finansowego na tworzenie lokali socjalnych, mieszka chronionych, noclegowni, domw dla bezdomnych, lokali wchodzcych w skad mieszkaniowego zasobu gminy niebdcych lokalami socjalnymi. Analizowanie cen najmu lokali mieszkalnych nienalecych do publicznego zasobu mieszkaniowego.

Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu drogownictwa i. Ewidencja zatwierdzonych projektw zmian organizacji ruchu drogowego. BE5 Wspdziaanie w zakresie organizacji i bezpieczestwa ruchu drogowego. Opiniowanie rozwiza i projektw dotyczcych komunikacji zbiorowej i przewozw takswk. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu wspierania gospodarki i rynku pracy. Wykonywanie zada z zakresu obsugi ewidencji dziaalnoci gospodarczej.

Powiadczenia o wpisie do ewidencji dziaalnoci gospodarczej z innych urzdw. Egzaminowanie osb, ktre ukoczyy szkolenie w zakresie transportu drogowego takswk. A Sprawozdawczo w zakresie udzielonej przedsibiorco m pomocy publicznej.

Monitorowanie dziaalnoci organw i urzdw odpowiedzialny ch za dziaanie w zakresie walki z bezrobociem i wspierania rynku pracy. Wyznaczanie podmiotw, w ktrych odbywana jest kara ograniczenia wolnoci oraz praca spoecznie uyteczna. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu ochrony praw konsumenckich. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu ochrony zdrowia. Udzia w programach i projektach zewntrznych w zakresie ochrony zdrowia.

Organizacja i realizacja dziaa w zakresie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej. BE5 Wspdziaanie z rnymi jednostkami organizacyjnym i zajmujcymi si promocj zdrowia i edukacj zdrowotn.

Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu pomocy spoecznej. Umowy i porozumienia z jednostkami realizujcymi zadania pomocy spoecznej.

Oferty z wasnej inicjatywy podmiotw zewntrznych na realizacj zada z zakresu pomocy spoecznej. Opiniowanie sytuacji osb przebywajcych na terenie gminy dla instytucji zewntrznych. Prowadzenie wietlic rodowiskowych finansowanych w ramach profilaktyki alkoholowej. Kierowanie dziecka do placwki opiekuczowychowawczej oraz monitorowanie jego pobytu. Udzielanie pomocy wychowankom i podopiecznym placwek opiekuczowychowawczych.

Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu udzielania wiadcze pomocy spoecznej. Zapomoga finansowana ze rodkw wasnych gminy z tytuu urodzenia si dziecka.

Teczki zbiorcze na dokumentacj wnioskodawcw wiadcze pomocy spoecznej i wiadcze rodzinnych. Windykacja i egzekucja nienalenie pobranych wiadcze pomocy spoecznej. Informowanie jednostek zewntrznych o osobach korzystajcych ze wiadcze lub dodatkw. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu pozostaych wiadcze. Postpowanie w zakresie zwrotu przez dunika alimentacyjneg o nalenoci z tytuu wypaconych wiadcze z funduszu alimentacyjneg o.

Windykacja i egzekucja nienalenie pobranych wiadcze z funduszu alimentacyjneg o. Planowanie i sprawozdawczo w zakresie wiadcze z funduszu alimentacyjneg o.

Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu rehabilitacji zawodowej i spoecznej. Zagadnienia oglne w zakresie rehabilitacji zawodowej i spoecznej osb niepenosprawn ych. Realizacja zada z zakresu rehabilitacji zawodowej dla instytucji Zwrot kosztw wynagrodze osb niepenosprawn ych i skadek na ubezpieczenie spoeczne. Zwrot kosztw przystosowania stanowisk pracy, adaptacji pomieszcze i urzdze do potrzeb osb niepenosprawn ych oraz kosztw zatrudnienia pracownika pomagajcego pracownikowi niepenosprawn emu.

Realizacja zada z zakresu rehabilitacji zawodowej dla osb fizycznych. Dofinansowanie kosztw tworzenia i dziaania warsztatw terapii zajciowej Dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji i turystyki osb niepenosprawn ych Dofinansowanie sprztu rehabilitacyjn ego Realizacja zada z zakresu rehabilitacji spoecznej dla osb fizycznych Dofinansowanie uczestnictwa dorosych osb niepenosprawn ych i ich opiekunw w turnusach rehabilitacyjn ych Dofinansowanie uczestnictwa dzieci niepenosprawn ych i ich opiekunw w turnusach rehabilitacyjn ych Dofinansowanie sprztu rehabilitacyjn ego Dofinansowanie przedmiotw ortopedycznych i rodkw pomocniczych.

Dofinansowanie likwidacji barier architektonicz nych Dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu si Dofinansowanie likwidacji barier technicznych.

Podzia terytorialny, organizacja, zarzdzanie jakoci, herby, flagi, emblematy, insygnia lub inne symb. Udzia powiatu w tworzeniu i dziaalnoci innych jednostek organizacyjnych oraz nadzr wacicielski pow Wspdziaanie powiatu z innymi jednostkami organizacyjnymi w kraju i za granic Programy i projekty wspfinansowane ze rodkw zewntrznych, w tym Unii Europejskiej Reprezentacja i promowanie powiatu.

Udzia w posiedzeniach organw kolegialnych powiatu Gremia kolegialne starostwa i udzia przedstawicieli starostwa w obcych gremiach Zbiory aktw normatywnych Informatyzacja. Regulacje oraz wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu spraw kadro administracyjnych.

Nawizywanie, przebieg i rozwizywanie stosunku pracy oraz innych form zatrudnienia w imieniu organw po starostwa powiatowego Ewidencja osobowa Bezpieczestwo i higiena pracy oraz dyscyplina pracy.

Szkolenie i doskonalenie zawodowe osb zatrudnionych, sprawy socjalno-bytowe oraz ubezpieczenia spoeczn zdrowotna. Sprawy spoeczne i obywatelskie Rejestracja pojazdw, wydawanie uprawnie do kierowania pojazdami Bezpieczestwo ludnoci, sprawy wojskowe i obronne. Ksztatowanie i ochrona rodowiska Gospodarowanie zasobami przyrody Wprowadzanie do rodowiska substancji lub energii, gospodarowanie odpadami oraz ochrona przed haasem Ochrona wd i gospodarowanie wodami Ochrona powierzchni ziemi Gospodarowanie zoami i kopalinami Geodezja i kartografia Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz sprawy budownictwa Gospodarowanie nieruchomociami.

Ochrona zdrowia Pomoc spoeczna Nadzr nad powiatowym centrum pomocy rodzinie Rehabilitacja zawodowa i spoeczna osb niepenosprawnych.

Wnioski i postulaty mieszkacw i innych podmiotw do rady powiatu oraz spotkania z mieszkacami i innymi podmiotami. Powoywanie i organizacja pracy komisji, zespow i innych organw kolegialnych rady powiatu. Planowanie i sprawozdawczo z prac komisji, zespow i innych organw kolegialnych rady powiatu. Wnioski i postulaty mieszkacw i innych podmiotw do Zarzdu Powiatu oraz spotkania z mieszkacami i innymi podmiotami. Zawieszenie organw powiatu zarzd komisaryczny lub wyznaczanie osb do penienia funkcji organw powiatu.

Dziaania interwencyjne organw administracji rzdowej w ramach nadzoru nad organami powiatu. Tworzenie, czenie i znoszenie jednostek podziau terytorialnego oraz zmiany ich granic. Organizacja jednostek organizacyjnych, stanowicych aparat pomocniczy kierownikw powiatowych sub, inspekcji i stray. Tworzenie, czenie, przeksztacanie i likwidacja samorzdowych jednostek organizacyjnych oraz ich organizacja. Herby, flagi, emblematy, insygnia, odznaczenia, medale lub inne symbole powiatu i jego jednostek.

Prowadzenie i koordynacja dziaa w systemie zarzdzania jakoci Usprawnianie organizacji starostwa oraz wdraanie nowoczesnych metod zarzdzania. Udzia powiatu w tworzeniu i dziaalnoci innych jednostek organizacyjnych oraz nadzr wacicielski powiatu Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce udziau powiatu w tworzeniu i dziaalnoci innych jednostek oraz nadzoru wacicielskiego powiatu.

Udzia powiatu w tworzeniu zwizkw, stowarzysze lub porozumie oraz ich organizacja i zmiany. Monitorowanie przez powiat dziaalnoci zwizkw i stowarzysze oraz sposobu funkcjonowania porozumie. Wspdziaanie powiatu z innymi jednostkami organizacyjnymi w kraju i za granic Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce wspdziaania powiatu z innymi jednostkami organizacyjnymi.

Zawieranie i realizacja porozumie powiatu z organami administracji pastwowej lub samorzdowej. Zawieranie umw w zakresie realizacji zada powiatu i monitorowanie ich wykonania. Nawizywanie kontaktw i okrelanie zakresu wspdziaania powiatu i jego jednostek organizacyjnych z innymi podmiotami lub jednostkami organizacyjnymi. Programowanie, okrelanie strategii i planw w zakresie wspdziaania z partnerami zagranicznymi. Nawizywanie kontaktw i okrelanie zakresu wsppracy powiatu oraz jego jednostek organizacyjnych w sprawach zagranicznych.

Wnioskowanie o udzia w programach i projektach finansowanych ze rodkw zewntrznych. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne w zakresie reprezentacji i promowania powiatu. Informacje wasne dla rodkw publicznego przekazu, odpowiedzi na informacje medialne. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce strategii, programw, planowania, sprawozdawczoci i analiz z dziaalnoci powiatu oraz jego jednostek organizacyjnych.

Strategie, programy, planowanie, sprawozdawczo i analizy dotyczce dziaalnoci powiatu oraz jego jednostek organizacyjnych Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce legislacji i obsugi prawnej. Zbir aktw prawa miejscowego Przekazywanie aktw prawa miejscowego do ogoszenia i badanie zgodnoci z prawem aktw prawa miejscowego.

Wasne dziaania legislacyjne w zakresie aktw prawnych powszechnie obowizujcych dotyczcych samorzdu terytorialnego. Opiniowanie przez powiat i jego jednostki organizacyjne projektw aktw prawa powszechnie obowizujcego. Opiniowanie przez powiat i jego jednostki organizacyjne projektw aktw prawa miejscowego. Opiniowanie przez powiat i jego jednostki organizacyjne projektw dokumentw niemajcych charakteru aktu prawnego. Gremia kolegialne starostwa i udzia przedstawicieli starostwa w obcych gremiach Posiedzenia kierownictwa starostwa Komisje, zespoy, grupy robocze w starostwie Udzia w obcych komisjach, zespoach,.

Zaoe prowadzenie sprawy w zwizku z przygotowywaniem danego aktu n waciwych klasach wykazu akt odpowiadajcych merytorycznie danego aktu. Projektowanie, homologacje i wdraanie oprogramowania i systemw teleinformatycznych.

Organizacja prac eksploatacyjnych systemw teleinformatycznych i oprogramowania. Instrukcje eksploatacji systemw teleinformatycznych, systemw ewidencjonowania informacji, nonikw i kopii bezpieczestwa oraz archiwizowania oprogramowania i zbiorw danych. Projektowanie i eksploatacja powiatowych stron i portali internetowych Bezpieczestwo systemw.

Organizacja systemu ochrony informacji niejawnych oraz wykazu tych informacji dla poszczeglnych klauzul. Obsuga merytoryczna Biuletynu Informacji Publicznej Udostpnianie informacji publicznej Obsuga merytoryczna systemw powiadamiania mieszkacw powiatu.

Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu skarg i wnioskw oraz postulatw i inicjatyw obywateli. Skargi i wnioski przekazane do zaatwienia wedug waciwoci Postulaty i inicjatywy obywateli. Przekazywanie dokumentacji spraw niezakoczonych midzy komrkami i jednostkami organizacyjnymi w zwizku ze zmianami organizacyjnymi. Przekazywanie dokumentacji spraw niezakoczonych zawierajcej informacje niejawne midzy komrkami i jednostkami organizacyjnymi w zwizku ze zmianami organizacyjnymi.

Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu nadzoru, kontroli, audytu, szacowania ryzyka dla realizacji zada. Kontrole zewntrzne w starostwie Kontrole przeprowadzane przez przedstawicieli organw powiatu i starostwa w jednostkach im podlegych Kontrole wewntrzne w starostwie Udzia przedstawicieli organw powiatu i starostwa w kontrolach przeprowadzonych przez inne organy lub jednostki organizacyjne Ksika kontroli.

Regulacje oraz wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu spraw kadrowych Wasne regulacje, ich projekty oraz wyjanienia, interpretacje, opinie w sprawach kadrowych. Otrzymane od organw i jednostek zewntrznych regulacje, wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu spraw kadrowych. Regulacje oraz wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu spraw administracyjnych Wasne regulacje, ich projekty oraz wyjanienia, interpretacje, opinie w sprawach administracyjnych.

Otrzymane od organw i jednostek zewntrznych regulacje, wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu spraw administracyjnych. Nawizywanie, przebieg i rozwizywanie stosunku pracy oraz innych form zatrudnienia w imieniu organw powiatu i starostwa powiatowego Obsuga zatrudnienia kierownictwa starostwa oraz kierownictw jednostek podlegych.

Owiadczenia majtkowe lub inne owiadczenia o osobach zatrudnionych i czonkach ich rodzin. Szkolenie i doskonalenie zawodowe osb zatrudnionych, sprawy socjalno-bytowe oraz ubezpieczenia spoeczne i opieka zdrowotna Ustalanie cieek rozwoju zawodowego dla osb zatrudnionych Suba przygotowawcza Szkolenia organizowane we wasnym zakresie dla osb zatrudnionych w podmiotach Doksztacanie pracownikw.

Sprawy socjalno-bytowe zaatwiane w ramach zakadowego funduszu wiadcze socjalnych. Wspieranie osb zatrudnionych w zakresie zaspokajania potrzeb mieszkaniowych i ulg na przejazdy. Organizowanie i obsuga opieki zdrowotnej Badania lekarskie w zakresie medycyny pracy. Administrowanie i eksploatowanie obiektw bdcych w dyspozycji starostwa lub jednostek podlegych powiatowi Udostpnianie i oddawanie w najem lub w dzieraw wasnych obiektw i lokali innym jednostkom i osobom.

Eksploatacja budynkw i lokali przez starostwa lub jednostki podlege powiatowi Dokumentacja techniczna prac remontowych Konserwacja i eksploatacja bieca budynkw, lokali i pomieszcze. Okres przechowywania liczy si wyganicia umowy. Gospodarka odpadami surowcami wtrnymi Transport, czno, infrastruktura informatyczna i telekomunikacyjna. Sprawy zezwole na odstpienie od stosowania przepisw ustawy o zamwieniach publicznych. Propozycje jednostek podlegych powiatowi dotyczce rozdysponowania rodkw budetowych.

Przekazywanie rodkw finansowych dla starostwa, jego komrek i jednostek organizacyjnych podlegych powiatowi. Sprawozdanie roczne, bilans i analizy z wykonania budetu Rewizja budetu i jego bilansu Realizacja budetw komrek organizacyjnych.

Finansowanie dziaalnoci starostwa i jednostek organizacyjnych podlegych powiatowi. Obsuga finansowa funduszy, rodkw dodatkowych, poyczek, kredytw, dochodw pozabudetowych Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu dochodw, podatkw, opat, egzekucji i windykacji. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu rachunkowoci, ksigowoci i obsugi kasowej Wyjanienia, interpretacje, opinie dotyczce zagadnie z zakresu rachunkowoci, ksigowoci i obsugi kasowej.

Wycena i przecena Spisy i protokoy inwentaryzacyjne, sprawozdania z przebiegu inwentaryzacji i rnice inwentaryzacyjne. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu kultury. Znakowanie obiektw zabytkowych Wspdziaanie z wojewdzkim konserwatorem zabytkw i otrzymywanie informacji z rejestrw zabytkw Przejmowanie w zarzd obiektu zabytkowego. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce zagadnie z zakresu kultury fizycznej.

Prowadzenie ewidencji i rejestrw oraz dokumentacji jednostek organizacyjnych odpowiedzialnych za kultur fizyczn Uczniowskie kluby sportowe Stowarzyszenia kultury fizycznej nieprowadzce dziaalnoci gospodarczej Obiekty sportowe i rekreacyjne. Ustalanie sieci publicznych szk ponadgimnazjalnych i szk specjalnych oraz granic ich obwodw.

Prowadzenie ewidencji szk niepublicznych Wspieranie szk niepublicznych System informacji owiatowej. Awans zawodowy nauczycieli Wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli Nagradzanie i wyrnianie nauczycieli. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce dziaalnoci organizacji poytku publicznego.

Wymiana informacji o kierunkach dziaalnoci organizacji poytku publicznego pomidzy powiatem i tymi organizacjami. Wyjanienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczce spraw spoecznych i obywatelskich. Udostpnianie danych i wydawanie zawiadcze w zakresie uprawnie do kierowania pojazdami.

Przekazywanie korespondencji osobom funkcyjnym 1. Pisma wymienione w ust. Przechowywanie akt 1. Przekazywanie akt do archiwum szkolnego 1. Powielanie i publikowanie 1. Dyspozycja polecenia zawiera: Nr 12, poz. Przyjmowanie i obieg korespondencji III. Instrukcja kancelaryjna w Szkole Podstawowej im. Instrukcja kancelaryjna Gimnazjum im.

Ignacego Krasickiego w Olsztynie. Instrukcja kancelaryjna,. Na podstawie 4 ust. Podmiot i cel. W sprawie wprowadzenia instrukcji kancelaryjnej w Bibliotece Publicznej. Przedmiot i zakres instrukcji kancelaryjnej 2. Na podstawie art. Dziennik Ustaw Nr Poz. A, 14 tt-7 - Zestawienie.



0コメント

  • 1000 / 1000